Klauzula informacyjna

Klauzula informacyjna dla rodzica/opiekuna prawnego składającego kartę zgłoszenia w celu przyjęcie dziecka do przedszkola

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”) informujemy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza przy ul. Kościuszki 17, 63-600 Kępno (dalej: Przedszkole). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procesu rekrutacji – dokonania wstępnego zapisu do Przedszkola, który poprzedza podpisanie umowy o świadczenie usług wychowania przedszkolnego.
  2. Z Administratorem można skontaktować się pod adresem siedziby (pkt 1) lub mailowo: boromeuszki@przedszkole.kepno.pl
  3. Inspektorem ochrony danych osobowych jest Aleksandra Klepin, e-mail: ola.klepin@interia.pl.
  4. Dane osobowe na etapie rekrutacji – wstępnego zapisu nie będą przekazywane żadnym odbiorcom danych.
  5. Dane osobowe z karty zgłoszenia będą przetwarzane przez okres rekrutacji oraz świadczenia umowy o świadczenie usług wychowawczych lub do terminu, w jakim umowa ta powinna zostać zawarta, po czym zostaną usunięte.
  6. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda wyrażona przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka, w sytuacji, gdy podanie danych osobowych jest dobrowolne. Podanie danych osobowych wymienionych w karcie zgłoszenia jest niezbędne dla dokonania wstępnego zapisu do Przedszkola.
  7. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługuje Państwu prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą przy ul. Stawki 2, 00 – 193 Warszawa. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody, przysługuje prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
  8. Dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą poddane profilowaniu.
  9. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОЛОЖЕННЯ

для батьків/опікуна, які подають заяву про прийом дитини до дитячого садка Відповідно до ст. 13 Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) 2016/679 від 27 квітня 2016 року про захист фізичних осіб щодо обробки персональних даних і про вільний доступ даних, а також про скасування Директиви 95/46/ЄС (Загальний регламент захисту даних "GDPR") ми хочемо повідомити вам, що:
  1. Адміністратором ваших персональних даних є: Дитячий садок з особливими відділеннями, яким керує Згромадження Сестер Милосердя св. Чарльза Борромео на вул. Kościuszki 17, 63-600 Kępno (далі: Дитячий садок). Персональні дані будуть оброблятися з метою здійснення процесу набору - для первинного запису в дитячий садок, що передує підписанню договору на надання послуг з дошкільної освіти.
  2. З Адміністратором можна зв'язатися за адресою місця розташування (пункт 1) або електронною поштою: boromeuszki@przedszkole.kepno.pl
  3. Олександра Клепін – спеціаліст із захисту даних, e-mail: ola.klepin@interia.pl.
  4. Персональні дані на етапі набору – початковий запис не буде переданий жодним одержувачам даних.
  5. Персональні дані з анкети оброблятимуться під час набору та надання договору про надання освітніх послуг або до дати, на яку має бути укладено договір, після чого вони будуть видалені.
  6. Підставою для обробки персональних даних є згода, висловлена батьками/законними опікунами дитини, у ситуації, коли надання персональних даних є добровільним. Для попереднього зарахування до дитячого садка необхідно вказати персональні дані, зазначені в анкеті.
  7. У зв'язку з обробкою персональних даних ви маєте право: вимагати від адміністратора доступу до персональних даних, виправлення даних, видалення або обмеження обробки, заперечення проти обробки, передачу даних, відкликання згоди у будь-який час та подати скаргу до контролюючого органу, до Голови Управління із захисту персональних даних із місцезнаходженням за адресою: вул. Stawki 2, 00 - 193 Варшава. Якщо обробка персональних даних здійснюється на основі згоди, ви маєте право в будь-який час відкликати цю згоду. Це відкликання не впливає на відповідність обробки, яка була здійснена на підставі згоди до її відкликання, чинному законодавству.
  8. Персональні дані можуть оброблятися в автоматизованому порядку, але не будуть профільовані.
  9. Персональні дані не будуть передані в третю країну або міжнародну організацію.