Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - więcej informacji w naszej Polityce Prywatności. [zamknij]

Historia

Przedszkole w Kępnie prowadzone było już przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza na początku stulecia, choć okres wojen zmieniły jego charakter. Pierwsze Siostry przybyły do Kępna w 1887 roku. Zgodnie ze swoim charyzmatem zakonnym zajęły się szeroko pojętą działalnością charytatywną. Prowadziły ochronkę dla dzieci, opiekowały się samotnymi i przez 46 lat pracowały w szpitalu.

Po II wojnie światowej prowadziły najpierw przedszkole parafialne, a od 1947 roku zakonne. W 1962 roku placówkę tę władze państwowe odebrały Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, choć mieściło się ono nadal w jego budynku. Od tej pory funkcjonowało Państwowe Przedszkole Nr 3. Dokładnie po 30 latach, w czerwcu 1992 roku władze państwowe zwróciły przedszkole prawowitym właścicielom. Siostry własnymi środkami, przy pomocy kilku ochotników przeprowadziły kapitalny remont, aby od września mogło funkcjonować. Rozpoczęło na nowo działalność przedszkole prowadzone przez Siostry Boromeuszki.

Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza znajduje się w centrum miasta, w pobliżu najważniejszych urzędów, budynków użyteczności publicznej, innych placówek oświatowych i wychowawczych, w trzech przylegających do siebie dużych budynkach.